"LATO NA WSI 2013" - NAGRODY ROZDANE

Letnie warsztaty plastyczne "Lato na wsi 2013" dawno się zakończyły, ale wystawa najlepszych prac i podsumowanie konkursu odbyło się 18 listopada w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. W projekcie MCKiS uczestniczyło w tym roku 19 miejscowości, w tym 5 naszej gminy (Budy Krępskie, Lewików, Stary Helenów, Izdebno, Nowy Pilczyn). Młodzi artyści obejrzeli wystawę najlepszych prac plastycznych, które powstawy podczas wakacyjnych zajęć i sztukę teatralną "Jak babcia robiła na drutach". Następnie wręczono nagrody najlepszym artystom. Ku naszej radości mieliśmy dwóch laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Iga Boryń z Nowego Pilczyna (7 lat), a wyróżnienie otrzymała Izabela Soćko z Lewikowa (9 lat). Laureatkom składamy serdeczne gratulacje. Wernisaż zakończył się spotkaniem towarzyskim i poczestunkiem.