KRIOTERAPIA - TO WARTO WIEDZIEĆ

24 lutego Biblioteka w Nowym Pilczynie gościła Pana Zbigniewa Kołbę, który jest autorem książki "Krioterapia - to warto wiedzieć", w której zawarł ogrom wiedzy i doświadczenia na temat krioterapi, czyli leczenia zimnem. Autor prowadzi własny gabinet krioterapii, a ponad to studiował rehabilitację i rekreację ruchową. 

Podczas niezwykle interesującego spotkania Zbigniew Kołba mówił o leczeniczym działaniu niskich temperatur, metodach leczenia bezsenności, a także o najbardziej uciążliwych problemach zdrowotnych oraz przydatnych technikach relaksacyjnych.

 

Wyjaśnił jak można sobie pomagać najprostrzymi, dostępnymi dla każdego metodami. Omówił sposoby leczenia bezsenności oraz uświadomił nam jak bardzo niebezpieczne jest przemeczenia psychiczne. Usłyszeliśmy o korzyściach jakie niosą ze soba zabiegi krioterapii miejscowej w leczeniu kolan czy kręgosłupa. Poruszył temat hartowania organizmu oraz jak leczyć zimne stopy i dłonie. Usłyszeliśmy wiele cennych informacji na temat minerałów, witamin i przyswajania ich przez organizm. Pan Kołba uswiadomił nam, ze sami mozemy sobie pomóc - bez uciekania się do farmakologii.

W trakcie spotnia zadawano wiele pytań, na które autor wyczerpujaco odpowiadał. Na zakończenie można było nabyć książkę z autografem.

Te i wiele innych porad znajdziecie Państwo w książce Zbigniewa Kołby, która jest dostępna w naszej bibliotece.

  • IMG_0179_wynik
  • IMG_0182_wynik
  • IMG_0183_wynik