TABLETY W NASZEJ BIBLIOTECE

 Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Pilczynie znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego projektu "Tablety w Twojej bibliotece" i otrzymała 3 tablety Apple iPad Air 16 GB.

W konkursie wzięło udział prawie 700 bibliotek, a tylko 318 otrzymało sprzęt i będzie realizowało projekt "Tablety w Twojej bibliotece, który jest częścią Programu Rozwojy Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates. Partnerem i grantobiorcą Fundacji w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem projektu „Tablety w Twojej bibliotece” jest: dostarczenie bibliotekom publicznym narzędzi, wiedzy i inspiracji niezbędnych do wprowadzenia usług mobilnych dla użytkowników, które wspierają tworzenie, uczenie się i dzielenie z innymi oraz promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji nowoczesnych, podążających za najnowszymi globalnymi trendami.