SPOTKANIE Z EWĄ NOWAK

26 kwietnia 2016 roku uczniowie gimnazjum w Starym Pilczynie uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla młodzieży, Ewą Nowak.

Pisarka z dużym poczuciem humoru opowiadała o swoim dzieciństwie i kolejach losu, które wpłynęły na rozwój jej przygody z pisaniem. Zachęcała młodzież do twórczych działań i czytania książek, które są skarbnicą pomysłów na życie i rozwijają iloraz inteligencji.  Zdradziła cechy dobrej powieści  oraz poruszała tematy ważne dla młodzieży i nie tylko. Co  w życiu jest najważniejsze, czym się kierować przy wyborach życiowych, jakie wartości są ważne, jak rozwiązywać problemy, zarówno te małe i te duże? Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem niezwykłego uroku osobistego pisarki. Serdeczność, otwartość i życzliwość emanowały z jej osoby.

Po spotkaniu Ewa Nowak podpisywała książki i składała autografy.

Książki Ewy Nowak ze specjalną dedykacją dla czytelników Biblioteki są do wypożyczenia w naszych Bibliotekach. Serdecznie zapraszamy do ich przeczytania.

Organizatorem spotkania była GBP w Nowym Pilczynie.

Ewa Nowak – polska pisarka i publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Książki tej autorki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości. Akcja książek Ewy Nowak rozgrywa się w czasach jej współczesnych, jednak w obszarze zainteresowań pisarki znajdują się raczej problemy uniwersalne, właściwe ludziom w każdych czasach. Tematy, którymi zajmuje się autorka, to trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, konieczność świadomego podejmowania walki o to, na czym człowiekowi najbardziej zależy, naturalne trudności w odróżnieniu dobra i zła, konsekwencje krótkowzroczności i bezmyślności, uwikłanie w niejednoznaczne sytuacje rodzinne, słabość psychiczna lub kalectwo ciała.

  • IMG_8040_wynik
  • IMG_8042_wynik
  • IMG_8044_wynik
  • IMG_8045_wynik
  • IMG_8046_wynik
  • IMG_8047_wynik